top of page
  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Apple Music
  • YouTube
Filip_Blazejowski_07072023-1221.jpg
fot. Filip Błażejowski/NIMIT
Rozalia 10.jpg

fot. Adam Kujawski

ROZALIA KIERC

2022-?

Akademia Operowa

Teatru Wielkiego - Opery Nadorowej

w Warszawie

 

2022-24

mgr kameralistyki, AMFN Bydgoszcz

klasa Bartłomieja Weznera

 

2017-22

mgr fortepianu, AMFN Bydgoszcz

klasa Stefana Wojtasa

2017

ukończenie

International High School of Wrocław

i PSM II stopnia im. W. Żeleńskiego

w Krakowie w klasie Stefana Wojtasa 

Reverie Piano Duo, foto Wojciech Grzędziński.jpg

fot. Wojciech Grzędziński/NIMIT

REVERIE PIANO
DUO

Rozalia Kierc i Maria Moliszewska od 2020 roku tworzą REVERIE PIANO DUO. Zespół początkowo kształcił się pod kierunkiem Stefana Wojtasa, a następnie Bartłomieja Weznera w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W poszukiwaniu oryginalnej artystycznej wizji pianistki z pasją zgłębiają nieszablonowy repertuar na dwa fortepiany i cztery ręce, począwszy od sonat klasycznych, przez wielkie formy romantyczne i impresjonistyczne, suity musicalowe i koncerty fortepianowe, aż po polską muzykę współczesną. 

 

Ich współpraca zaowocowała sukcesami na konkursach, m.in. I nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych Duettissimo w Krakowie, II nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie, wyróżnieniem na XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi oraz licznymi nagrodami specjalnymi. 


Młode artystki prowadzą ożywioną działalność koncertową, znakomicie się dopełniają i inspirują, zdobywając uznanie publiczności świeżością, wrażliwością, temperamentem oraz niepowtarzalnymi interpretacjami. Debiutancka płyta duetu, Moderna, prezentuje różnorodne oblicza polskiej muzyki XX i XXI wieku, proponując nowoczesne i intrygujące ujęcia wybranych przez pianistki utworów.

Rozalia Kierc - polska pianistka i kameralistka urodzona w 1999 roku we Wrocławiu. Przez dziesięć lat kształciła się pod kierunkiem Stefana Wojtasa. W 2022 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie z fortepianu w Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a w roku 2024 w klasie kameralistyki fortepianowej Bartłomieja Weznera. Od 2022 roku jest uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, gdzie kształci się pod kierunkiem Olgi Pasiecznik, Izabeli Kłosińskiej, Sophii Muñoz, Katelan Trần Terrell i Michała Biela. Ponadto studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygentury Marzeny Diakun.  

 

Należy do grona stypendystów wielu instytucji wspierających młodych artystów.
W 2015 roku została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich. Jest laureatką Nagrody im. J. Waldorffa 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej, Steinway Advancement Award Hamburg 2017, AMFN Special Prize 2022 oraz finalistką konkursu Młody Muzyk Roku 2016. Na międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych otrzymała kilkadziesiąt pierwszych nagród, nagrody specjalne oraz Grands Prix. 

 

Od ósmego roku życia koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Występowała na estradach Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i Władysława Szpilmana, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Opery Wrocławskiej, Filharmonii Krakowskiej i wielu innych. 

 

Zadebiutowała z orkiestrą w wieku dziesięciu lat na Festiwalu Premia Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina i od tego czasu współpracowała z wieloma dyrygentami w Polsce i w Europie. Regularnie gości na festiwalach muzycznych,

jej recitale towarzyszą spotkaniom dyplomatycznym, sympozjom, wernisażom i koncertom charytatywnym. 


Artystka od dzieciństwa z zamiłowaniem wykonuje muzykę kameralną, odnosząc sukcesy w duetach z sopranistką Justyną Khil oraz Marią Moliszewską, z którą tworzy charyzmatyczne Reverie Piano Duo. Szczególnym upodobaniem darzy muzykę współczesną, z entuzjazmem uczestniczy w prawykonaniach utworów młodych polskich kompozytorów. Jej zainteresowania artystyczne obejmują kompozycję, aranżację, malarstwo, grafikę i poezję.

Maria Moliszewska.jpg

fot. Przemysław Wachowiak

MARIA MOLISZEWSKA

2023-?

mgr fortepianu, AMFN Bydgoszcz 

klasa Pawła Wakarecego

2023-24

​ERASMUS+ 

Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu 

klasa Huberta Rutkowskiego 

 

2020-23

licencjat, AMFN Bydgoszcz 

klasa Stefana Wojtasa

2020

ukończenie ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie Doroty Moliszewskiej 

Maria Moliszewska - polska pianistka i kameralistka urodzona w 2001 roku w Krakowie. Absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, gdzie kształciła się pod kierunkiem Doroty Moliszewskiej. W 2023 roku ukończyła studia licencjackie w Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Stefana Wojtasa. Brała udział w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+, kształcąc się w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie Huberta Rutkowskiego. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Pawła Wakarecego.

 

Otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień na licznych wydarzeniach pianistycznych, m.in.: tytuł finalisty w 51. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, tytuł laureata Estrady Młodych oraz dwie nagrody specjalne na 55. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, I nagrodę i trzy nagrody specjalne w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni oraz Grand Prix Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Międzynarodowym Festiwalu Chopin i Kompozytorzy Francuscy. Od 2016 roku należy do grona stypendystów instytucji wspierających młodych artystów, takich jak Fundacja Pro Musica Bona, Ministerstwo Kultury i Sztuki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Fundacji Lion's Club oraz Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2022 roku została objęta mecenatem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie poprzez udział w projektach i koncertach Chopinowskich. 

 

Zapraszana na liczne koncerty, wystąpiła w prestiżowych ośrodkach koncertowych na całym świecie, wśród których można wymienić Kioi Hall, Okayama Performing Arts Theatre, Okinawa Convention Center, Filharmonię w Sofii, Musée du Louvre-Lens, Megaron Athens Concert Hall oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W Polsce można było ją podziwiać w Filharmonii Narodowej, Krakowskiej, Świętokrzyskiej i Gorzowskiej a także w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Występowała również w Muzeum im. F. Chopina, Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w Akademiach Muzycznych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu, jak również na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 

 

Jako solistka i kameralistka miała zaszczyt współpracować z wieloma orkiestrami i dyrygentami m.in. Mozart Virtuoso Festival Orchestra pod dyrekcją Mitsuyoshi Oikawa, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, Zachodnioczeską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Nikol Kraft, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza, oraz Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego.
W 2023 r. na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Maestro Mitsuyoshi Oikawa uczestniczyła w tournée po Japonii, gdzie wystąpiła w Jokohamie, Okinawie i Okayamie.

pakiet materiałów (bio+zdjęcia)

Skąd wzięła się nazwa duetu? 

Słowo reverie można przetłumaczyć z francuskiego lub angielskiego jako rozmarzenie. Roz-ma-rzenie. Rozalia i Maria. Ciekawostka: nasz duet dwukrotnie zmieniał nazwę, ale na szczęście Tata Rozalii wymyślił tę ostateczną. 

 

Jak zostałyśmy duetem?

Z inicjatywy wspólnego Profesora Stefana Wojtasa, którego pomysłem na zaliczenie przez Rozalię przedmiotu kameralistyka było połączenie nas w duet fortepianowy.

Nie znałyśmy się przed pierwszą próbą!

Jaki repertuar lubimy grać najbardziej?

Obie bardzo się różnimy pod względem preferencji, ale dzięki temu mamy zróżnicowany repertuar. W jednej kwestii programowej jesteśmy zgodne - uwielbiamy transkrypcje orkiestrowe!

(Tak szczerze to Maria woli muzykę romantyczną, a Rozalia - współczesną).

 

Jakie jest nasze największe marzenie?

Brak stresu związanego z logistyką ćwiczenia - pusty dom z dwoma fortepianami. Najlepiej w lesie. 

Może jeszcze - wykonać premierę utworu na 2 fortepiany i orkiestrę.

pytania
i odpowiedzi

KONTAKT

​REVERIE PIANO DUO

Rozalia Kierc 

Maria Moliszewska

reveriepianoduo@gmail.com

  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Apple Music
  • YouTube

Dziękujemy!

© 2025 Reverie Piano Duo

bottom of page